Alışveriş Prosedürü

 

1 - Alışveriş yapabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmemektedir, üye olmadan da siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Fakat üye olmanız menfaatiniz icabıdır. Üye olabilmek için Yeni Üyelik linkini kullanabilirsiniz. Eğer sitemize daha önce üye olduysanız ana sayfadaki Üye Girişi bölümünden üye girişi yapmalısınız.

 

2 - Almak istediğiniz ürünleri "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

 

3 - Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz, daha sonra almak üzere "Favoriler"e ekleyebilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.  

 

4 - Sepetinizdeki ürünleri 6 farklı şekilde satın alabilirsiniz;

  • Kredi kartı ile peşin yada taksitli
  • Banka ATM kartları ile peşin
  • Havale/EFT ile

Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayın.

 

5 - Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir güvenli geçiş yoluyla (128 Bit SSL) ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, sistemde kayıtlı e-posta adresinize siparişinizle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketlerinden müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.

 

6 - Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir "Sipariş Numarası" verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

 

 

7 - Sipariş Takip sayfası yardımıyla verdiğiniz siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Bu sayfadan, sipariş numaranıza tıklayarak satın almış olduğunuz ürünlerin durumunu ürün bazında takip edebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildi ise "Kargo Takip Linki" e-posta adresinize bildirilecektir. Bu link ile kargo firmasının web sitesinden kargonuzu online olarak takip edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR